Oferta przedszkola

Nasze przedszkole:

• przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole,
  • kontynuuje wychowanie domowe,
  • stwarza miłą, bezpieczną atmosferę do zabawy i nauki,
  • wspiera działania w różnych dziedzinach aktywności,
  • pomaga rodzicom w opiece nad ich dziećmi w czasie pracy,
  • integruje wszystkie dzieci.

Przedszkole zapewnia fachową opiekę w godz. 6.30 – 16.30.

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 7.00- 12.00

Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat.  Dzieci zorganizowane są w dwóch grupach. Wychowankowie mają możliwość korzystania z czterech posiłków i stały dostęp do dzbanka z wodą. Posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem próśb i zaleceń rodziców oraz dzieci. Cały personel placówki dba o rozwijanie samodzielności i nawyków kulturalno – higienicznych wychowanków.

Placówka posiada wypracowany sposób działań, ułatwiający adaptację dziecka w nowych warunkach. Działania te umożliwiają rodzicom wspólne zabawy podczas dni otwartych oraz przebywanie z dzieckiem w pierwszych dniach pobytu.

Nasze działania opieramy na podstawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz korzystamy z osiągnięć znanych w świecie pedagogów i terapeutów: Weroniki Sherborne, Janusza Korczaka, Marii Montessorii, oraz Orffa czy Labana.

ATUTY PLACÓWKI

Przyjazny dzieciom program
Grupy zróżnicowane wiekowo
Profesjonalny i zaangażowany personel